Një prift francez ka qëlluar me shpullë një fëmijë që nuk pushonte së qari gjatë pagëzimit.

Kleriku goditi fëmijën në fytyrë, pasi humbi durimin kur fëmija nuk ndaloi së qari gjatë ceremonisë.

Një burrë e një grua, që mendohet të jenë të prindërit e fëmijës troditen nga veprimi i prifit dhe ndërhyjnë duke e marrë me zemërim nga duart e priftit.

Nuk dihet se kur dhe ku është filmuar video, por është kapur në një kishë ku ceremonia u zhvillua në frëngjisht.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook