Ballina Edukim Matura 2017, ja përgjigjet e sakta të tezave të Matematikës

Matura 2017, ja përgjigjet e sakta të tezave të Matematikës

SHPËRNDAJE

“DuaLajm.com” sjell përgjigjet e testit të Matematikës për Maturën Shtetërore, të cilës iu nënshtruan dje gati 40 mijë maturantë.

Pas përfundimit të provimit i cili zgjati 2 orë e 30 min, maturantët thanë dje për “DuaLajm.com” se ndryshe nga dy herët e para kontrolli nga administratorët ishte më i rreptë.

  • Provimi i Matematikës (Gjimnazi)

 

  • Provimi i Matematikës (Gjimnazi Gjuhësor)

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Kërkesa e Holandës për vizat, reagon Nishani: Alarm për të gjithë! Të pastrohet Parlamenti nga kriminelët

FOTO/ Pushimet luksoze të zëdhënëses së PD larg Shqipërisë

VIDEO/ Reperi i njohur çmend fansat në Jalë, shihni si e hapi koncertin në Folie Marine (Ekskluzive)

“Në Shqipëri vrasje, therje, krim dhe drogë, timonieri lëpin tepsinë!”, Berisha ironizon kryeministrin Rama

Rama ftesë qytetarëve që të bëhen pjesë e zyrës së re të bashkëqeverisjes: Edhe 1 javë kohë për të aplikuar

FOTO/ Makina superluksoze që po “çmend” Dhërmiun kushton gjysëm milion euro. Kush është biznesmeni që e ka?

Luana e shfaq veten si më e kërkuara, por komenti i të dashurit është ai që spikat më shumë

Radhën e ka Italia, pas sulmeve terroriste në Spanjë dhe Finlandë kërcënohet edhe vendi fqinj nga ISIS

Bllokohen 600 kg drogë në ujërat italiane, përfundojnë në pranga dy skafistët shqiptarë

Del ana e keqe e Maqedonisë, korçarët tregojnë kërcënimet: Do e shikosh çfarë do të të ndodhë pasi të kthehesh

Artikulli paraprakPS i kundërpërgjigjet Metës: LSI, “partia e të varfërve” që janë të zënë duke numëruar paratë e ditës
Artikulli tjetërMirditë/ Asgjësohen 843 rrënjë kanabis, në pranga dy të rinjtë