Zgjati rreth 2 orë eklipsi më i gjatë i “Hënës së përgjakur” për këtë shekull.

Gjatë eklipsit total, sateliti natyror i Tokës u mbulua nga një hije e kuqe dhe shqiptarët ishin pjesë e vendeve që mundën ta shihnin eklipsin e plotë.

Mirëpo eklipsi hënor përmbys gjithë parashikimet për shenjat e horoskopit.

Kjo pasi ai lë pasoja karmike për ne individualisht dhe për shumë popuj në vështirësi sot fillon një mundësi për të rregulluar pasojat.

Mërkuri i kundërt do luajë kartat për ne por gjithmone me nje dorë nga e kaluara qe vjen si mundësi apo si kujtesë.

Ja si do të ndikojë ky eklips tek fati i gjithë shenjave:

Dashi do kete anullim planesh dhe vonesa ne marrjen e vendimeve si dhe paqartesi ne jeten personale

Demi do kete ngaterresa ne familje apo ne ceshtje udhetimesh ndertimesh apo bisedash familjare

Binjaket do kene keqkuptime ne planet apo ne sindonim me te tjrete Kujdes nga mesazhet qe merrni keto dite mund te merrni krejtesisht mesazhin e gabuar

Gaforrja do duhet te beje nje rrugetim te veshtire duke u ngjitur ne maj e duke rreshqitur prape poshte sidomos ne ceshtjet ekonomike e personale

Luani ka per detyre te sqaroj sjelljne vendimet dhe levizjet e tij Do kete takime te rendesishme por edhe shume anullime takimesh e mundesish

Virgjeresha do permbahet me veshtiresi para nje prapaskene apo nje kundershtari qe duket se vertet po e pengon dhe nervozon

Peshorja do takohet me me miq apo te njohur nga e kaluara duke perjetuar momnte te kendshme por edhe te veshtira pasi i perkasin te kaluares

Akrepi do rikthehet edhe nje here ne qender te vemendjes per te rregulluar vendimet e gabuara apo marreveshjet e gabuara Do rikthehen njerz te fuqishem nga e kaluara

Shigjetari do rishikoj edhe nje here mundesine per te kontaktuar me fuqishem me pune apo njerez qe jeteojne large duke zgjeruar mundesine per ndryshimKujdes probleme ligjore

Bricjapet do jene konfuz ne lidhje me ndjenjat si edhe me detyrimet apo peshen morale te nje marredhenie pune apo personale

Ujoret do kene perballe njerez konfuz qe i rikujtojne situatat apo bashkepunime nga e kaluara jo shume pozitive Kujdes ne martese ka probleme

Peshqit do kene vonesa dhe pengesa ne jeten e perditeshme dhe rutina e puna do behen me te lodhshme dhe me keqkuptime.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook