Te Fundit

Ekonomi

Kursi i këmbimit/ Ja me sa u këmbye euro...

Kursi i këmbimit valutor ka pasur të papritura sot: Euro ka bërë një hop të ndjeshëm, duke u këmbyer me 125.73 lekë pas disa muajsh...

Banka e Shqipërisë: Emetohet kartëmonedha e re 10 mijë...

Në mbledhjen e fundit Këshilli i Mbikëqyrjes së Bankës së Shqipërisë vendosi të miratojë shtypjen e kartëmonedhave shqiptare me kurs ligjor të prerjes 10,000 Lekë. Kjo kartëmonedhë ka...

Investimet në bujqësi/ Shqipëria në nivelin më të ulët...

Sipas një analize të fundit nga Komisioni Europian në lidhje me politikat bujqësore në Ballkaanin Perëndimor, Shqipëria renditet e fundit në rajon për mundsimin...

Tjetër taksë për shqiptarët! Tarifë shtesë për menaxhimin e...

Shqipëria do të ketë atë që njihet si rezerva e sigurisë së naftës dhe nënprodukteve të saj e cila do të menaxhohet nga një...

Raporti i KE, Ahmetaj: Shqipëria me rritjen më të...

Arben Ahmetaj, ish ministri i Financave dhe kryetari i Komisionit te Ekonomisë dhe Financave tha se sipas Raportit të Komisionit Europian për tre mujorin e...

Ekonomia shqiptare në rënie, për herë të parë që...

Ajo që thuhet nën zë nga bankierët, bizneset, ekspertët e kursit të këmbimit, apo dhe individët, se nuk ka lekë në qarkullim edhe pse...

Te Fundit

Kryesore

Me Shumë Lajme