Ballina Aktualitet Çfarë po ndodh me monedhën e huaj? Euro bie pikiatë

Çfarë po ndodh me monedhën e huaj? Euro bie pikiatë

SHPËRNDAJE

Monedha euro sot ka rënë në nivele historike .
1 Euro u këmbye në tregun vendas me 133.79 lekë, ose 0.08 lekë me pak se një ditë
më parë.

Kjo është vlera më e ulët e euros në lidhje me monedhën vendase gjatë dekadës së fundit.

Ekspertët e shpjegojnë këtë rënie nëpërmjet futjes së aktiviteteve të kompanisë TAP, gjallërimin e eksporteve “Made in Albania” si dhe rritjen e fluksit të turistëve të huaj dhe emigrantëve gjatë këtij sezoni veror .

Ata parashikojnë një rënie të mëtejshme përgjatë verës. 

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprakTakimin me minoritarët/ Rama sulmon Vangjel Dulen: Asnjë votë Dules, çdo votë për të, është e pavlefshme
Artikulli tjetërShkon në tualet, po tmerrohet nga ajo që sheh (VIDEO)