Ballina Aktualitet Kosovarët “pushtojnë” bregdetin e Durrësit

Kosovarët “pushtojnë” bregdetin e Durrësit

SHPËRNDAJE

Fundjava ka nisur mbarë në bregdetin e Durrësit, pasi temperaturat optimale kanë mbushur plazhin.

Pushuesit nga Kosova dhe Maqedonia tashmë kanë nisur sezonin e pushimeve, duke e konsideruar Durrësin si shtëpinë e tyre. Ata shprehen se krahas mikëpritjes, natyrës dhe qetësisë, janë çmimet e favorshme që i bëjnë të zgjedhin Durrësin.

Ndërkohë, vizitorët  ngrejnë shqetësimin për mungesën e hapësirave publike dhe atë të higjenës.

Edhe pse këtë sezon turistik është punuar për pastrimin e rërës dhe është vendosur nën monitorim cilësia e ujërave, në plazhe mungojnë rojet bregdetare, dushet dhe tualetet publike.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprakFoto Galeri/ Ja kush është super modelja joshëse e këngës “Despacito”
Artikulli tjetërMinistri i LSI sulmon Bashën: Kur flet për mua zëdhënësi i Rilindjes