Ballina Ekonomi Mbërrin kroçera e parë me 600 turistë në Shëngjin

Mbërrin kroçera e parë me 600 turistë në Shëngjin

SHPËRNDAJE

 

Pasditja e së hënës ka qenë një ditë e veçantë për turizmin në rajonin e Lezhës por edhe një lajm i mirë për turizmin shqiptar. Për herë të parë në gjirin e Shëgjinit ka mbërritur një kroçere me mbi 600 turistë nga vende të ndryshme të botës.

Anija turistike u ankorua në portin e Shëngjinit, ndërsa turistët të orientuar nga Agjensitë Turistike eksploruan bukuritë natyrore dhe shijuan kuzhinen e Lezhës.

“Ardhja e kroçeres është një moment historik dhe kjo është mundesuar falë investimeve që janë realizuar në infrastrukturën portuale”- u shpreh Esat Dushku, shefi i marketingut në portin e Shëngjinit.

Shëngjini tashmë do të përfshihet në hartën e porteve turistike të rajonit, pasi bëhet e ditur se dhe në të ardhmen kroçerat do të kenë destinacion këtë port, duke i dhënë në këtë mënyre një tjeter zhvillim turizmit në Lezhë.

SHPËRNDAJE

FOTO/ “Të lënë në mëshirë të fatit dhe të harruar nga të gjithë”, fëmijët romë të shtrirë në qendër të Durrësit

Paralajmërimi i fortë i Bashës: Ja ç’do të ndodh të hënën…

VIDEO/ Shokon Big Mama: Deri dje më thonin motër, sot krejt po ma lypin

Ndarja me moderatoren, Vin Veli e pranon publikisht: Po, e kam tradhtuar Borën

Tronditet Kanadaja, gjendet i vdekur në banesë miliarderi i “Apotex” dhe gruaja e tij, dyshohet se mund të jenë vrarë

Gazetari investigativ plas “bombën” e rradhës: Ja kush mund ta fundosë Saimir Tahirin

Petrit Vasili: Mirë që Rama shkel mbi Komisionin e Venecias, po ambasadorët ç’hall kanë që e pranojnë?

Takim i paparalajmëruar mes ambasadorit Donald Lu dhe Presidentit Meta

VIDEO/ U arrestua se fyeu grekët, shqiptarin e ndjek fati i keq edhe pasi del nga burgu. Ja çfarë i ndodhi

VIDEO/ Në Rumani këndohet shqip, “Nëntori” i Arilenës mahnit publikun vendas dhe jurinë e “The Voice”

Artikulli paraprakReagon Shehi ndaj Topallit dhe Imamit : Edhe para meje ka shumë fëmijë në listë, por s’kërkoj shkarkimin e Bashës
Artikulli tjetërPD dorëzon listën përfundimtare në KQZ, ndryshime në Lezhë