Sportisti shqiptar me famë botërore dhe kampioni i Europës në Kick-Box, Kristian Prenga ka hyrë në ring me këngën e Skënderbeut.

“DuaLajm.com” siguron ekskluzivisht videon në të cilën kampioni 26 vjeçar hyn triumfator në ring ende pa e zhvilluar ndeshjen, i shoqëruar nga ritmet e këngës patriotike të Skënderbeut.

Prenga e fitoi ndeshjen që në raundin e parë, duke e hedhur knock-out boksierin meksikan Abraham Pascuale.

Kujtojmë që ndeshja u zhvillua në Niagara Falls, Ontario, Kanada.