Ngjarja e rëndë që ndodhi ditën e djeshme ku ngeli e vdekur gjyqtarja, Fildeze Hafizi ka tronditur të gjithë opinionin publik. Sot ka reaguar dhe një figurë tepër familjare për shqiptarët, Eni Çobani. 

Nëpërmjetë një postimi në rrjetet sociale, akotja e cilëson Fadil Kasemin si një  ‘burrë të paburrë” ndërsa thekson se burgu për të është shumë pak.

Postimi i Cobanit :

 

“Te jesh grua ne kete vend duhet te jesh e forte, trimereshe duhet te kalosh dhe forcen e burrit qe ti besh balle jetes.Nuk flisja dot dje nga dhimbja qe ndjeva por sot fjalet me dalin plot mllef dhe revolte per ate burre te paburre qe ngre doren e shkrep armen per ti marr jeten nje gruaje, nje nene,nje vajze nene duke lene pas dy femije me lot ne sy dhe me zemer te vrare.

Ti mor mashkull i paburre nuk vrave vetem nje grua por vrave se pari dy femijet e tu duke i lene pa nene.Per ty dhe per ca si ty burgu eshte pak se une nuk mund ta mendoj dot te jetosh ti me taksat tona dhe te vdese ajo qe i sherbente ketij vendi.

Fjalet jane pak por duhet qe ky vend te reagoj dhe ne si nena na del nje detyre e madhe qe djemte tane perpara se ti shkollojme ne shkollat me te mira te botes ti edukojme per ti bere njerez te mire dhe qytetare te denje.

Te qofte dheu i lehte mikja ime dhe femijeve te tu i ke lene pasuri emrin tend te mire e plot dashuri.”