Gjykata e Shkodrës ka dhënë vendimin për autorët e vrasjes në Dajç, ngjarje e ndodhur kjo rreth 1 vit më parë.

Gjykata ka dhënë dënimin me burgim të përjetshëm për Miklovan Parubin, ndërsa bashkëpunëtori Marçel Pijati është dënuar me 3 vite burg.

Miklovan Parubi vrau me një armë zjarri të siguruar nga Pijati 2 persona. Ai vrau brenda një lokali pronarin, Arjet Saiti dhe Gacalin Kopështin.

Parubi ka plagosur gjithashtu edhe 4 persona të tjerë. Nën efektin e alkoolit ai ka shtënë me breshëri plumbash duke lëshuar mbi 38 plumba mbi viktimat.

Për të maPër të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook