Napoli ka vijuar stërvitjen intensive për sezonin e ri pasi duket se skuadra është në top form por mediat kanë vënë re se një lojtarë tashmë tepër i rëndësishëm mungonte. Bëhet fjalë për mbrojtësin e kombëtares Elseid Hysaj.

Nga një komunikatë që ka dhënë klubi në fjalë mbrojtësi nuk është paraqitur për shkak të problemeve shëndetësore.

Nga deklarata u mësua se Hysaj kishte një infeksion në rrugët e frymëmarrjes të shkaktuar nga virozat e stinës. Por gjithsesi duket se situata nuk është alarmante pasi mbrojtësi pritet të jetë pjesë e fushave të blerta shumë shpejtë.

Hysaj është një nga lojtarë më stabël te skuadra italiane dhe shikohet si një pikë referimi në repartin e mbrojtjes.

Ky është viti i dytë që mbrojtësi shqiptar do të mbaj veshur fanellën e Napolit. Ai u transferua nga skuadra e Empolit në 3 gusht të vitit 2015