Mbrëmjen e sotme “Camp Nou” është elektrizuar nga ndeshja emocionuese në këtë përballje tinaësh mes dy klubeve Real Madrid-Barcelona, në kuadër të gjysmëfinales për Kupën e Mbretit.

Në pjesën e parë të lojës gjatë 45 minutave u duk qartazi vendosmëria e ekipit madrilen për të shënuar.

Pjesa e parë përfundodn në avantazh 1-0 për madrilenët me një supergol nga Lucas në minutën e 6′.

Ndërkohë nuk vonon shumë dhe përgjigja e klubit katalanas, ku ndeshja shkon në barazim të rezultatit nga ai që nuk pritej.
Shën një supergol blerja më e re dhe shumë e bujshme e Barçës sulmuesi brazilian, Malcom në minutën e 58′, duke zhbllokuar kështu rezultatin.