Një aksion i bujshëm i policisë italiane në Viçenza ka sjellur arrestimin e dy shqiptarëve dhe sekuestrimin e 30 kg kokainë.

Sipas policisë italiane vlera në treg e kësaj droge të shtrenjtë do të vlente mijëra e mijëra euro.

Në pranga javë vendosur dy shqiptarët e identifikuar si Armando Ahmeti, 40 vjeç dhe Saimir Gripshi, 33 vjeç.

Policia e Padovës ka ndërmarrë këtë aksion, pas një hetimi disa muajsh ndaj kësaj organizate.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook