Një turistë austriake ka humbur pasditen e sotme në pyllin e Llogarasë.

Siç bëhet e ditur nga policia, turistja po ndiqte një guidë turistike, por pa pritur ka humbur në pyll.

Shtetesia çeke është Adelhat Wolper, 45 vjeç denoncimi është bërë nga pronari i hotelit në Llogara ku po qëndronin pushuesit austriakë.

Policia, forcat speciale dhe zjarrfikësit janë vënë në kërkim të turistes.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook