Zëvendës Kryeministri, Erion Braçe reagoi në lidhje me protestën e paralajmëruar nga opozita në 16 shkurt.

Braçe ironizon deklaratën që bëri Monika Kryemadhi e cila u shpreh se në një takim me strukturat e LSI-së se protesta e nesërme do të jetë paqësore, ndërsa u lut që Zoti t’u japë fuqi qytetarëve për të larguar Edi Ramën nga pushteti, shkruan ndër të tjera:

Flasin dhe në emër të Zotit! Në emër të Zotit dhe për karrige! Vetëm për karrige! Kush nuk e ka kuptuar ende, urdhëroni;Gjithçka nesër është për një karrige!”, – shkruan Braçe.

Statusi i plotë i Erjon Braçes:

Tani,
FLASIN DHE NE EMER TE ZOTIT!
Ne emer te Zotit dhe,
PER KARRIGE!
Vetem per karrige!
Kush nuk e ka kuptuar ende, urdheroni;
GJITHCKA NESER ESHTE
PER NJE KARRIGE!
Asgje tjeter!
Ne emer te Zotit per Karrige!
Oooooo Zoooot!