Kjo është pyetja me e madhe pa përgjigje për dekada të tëra- A kanë jetuar jashtëtokësorët në sistemin diellor para njeriut?

Tani, një shkencëtar amerikan beson se ai ka përgjigje për këtë.

Profesor, Jason Wright pohon se jashtëtokësorët kanë mundur të jetojnë në një nga planetët e sistemit tonë diellor, para se të zhduken pa gjurmë.

Profesor Wright është një profesor i asociuar në astronomi dhe astrofizikë në Universitetin Shtetëror të Pensilvanisë.

Në një libër ai thotë se jashtëtokësorët e lashtë mund të kenë jetura në Mars, Venus apo edhe në Tokë.

Wright thotë se ka shanse që shumë shpejt të gjenden pjesë teknologjike të lëna pas nga jashtëtokësorët.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook