Pavarësisht ushqimeve që hamë përditë, të gjithë kemi pjatën tonë të preferuar! Këtë e di edhe horoskopi…

Dashi: Yjet kanë parashikuar një pjatë të lehtë që nuk do të ndikojë fare tek pesha juaj dhe aktiviteti i përditshëm. Pjata juaj përbëhet nga kallamarë shoqëruar me rrepa, arra pishe dhe rrush të thatë.

Demi: Pjata e demit është shumë e shëndetshme dhe energjike, makarona me erëza pikante.

Binajkët : Pjata për binjakët është shumë origjinale dhe futuristike në të njëjtën kohë, rizoto me frut pasioni.

Gaforrja : Nuk kish si të ndodhte ndryshe, gaforrja është shenjë uji dhe i konsumon shumë produktet e detit. Pjata e saj është fruta deti të ndryshme shoqëruar me salcë me të zezën e sepjes.

Luani : Për luanin kemi një pjatë me përmbajtje deti, tartar karkalecash me xhelatinë molusqesh.

Virgjëresha : Virgjëreshës i takon të hajë një pjatë të shëndetshme që tretet lehtë, pasteli ( makarona të zonës së Emilia Romaga-s ) me mish pule.

Peshorja : Deri tani folëm për pjata të kripura, por peshoren do ta ëmbëlsojmë pak. Pjata e saj është një tortë me bazë çokollate dhe pane dhe mjedër.

Akrepi : Akrepit i i duhet të kënaqet me një antipastë të thjeshtë , por shumë të shijshme.

Pancake jeshilë me pancetë dhe mjaltë gështenjash.

Shigjetari : Shigjetari nuk ka nevojë për thikë e pirun sepse pjata e tij mund të shijohet fare mirë me duar. Por kujdes, mos u bëni pis. Qofte të vogla me mish pule dhe guakamole është pjata ideale për shenjën tuaj.

Bricjapi : Bricjapi është një dashamirës i mishit të lepurit. Pjata e tij është lepur i egër me ullinj dhe dardhë.

Ujori : Edhe pse është shenjë e ujit, ujori kësAj herë do të hajë kalcone e mbushur me sallam.

Peshqit : Peshqit është shenja e dytë që ka fatin e madh të hajë një ëmbëlsirë, milefolje me krem mangosh.