Një fuoristradë Volkswagen Tuareg ka përplasur tre makina gjatë një ndjekje të çmendur filmash aksion nga policia në Tiranë.

Drejtuesi i mjetit thuhet se nuk i është bindur urdhërit të policisë për të ndaluar por ka shtuar shpejtësinë e mjetit duke përplasur 3 makina gjatë arratisjes së tij. Uniformat blu u detyruan të qëllojnë me armë zjarri në ajër për ta trembur dhe duket se ai ka qëndruar i frikësuar.

Policia mundi të ndalonte fuoristradën dhe të shoqërojë në komisariat drejtuesin. Gjatë kontrollit në makinë, atij iu gjet një armë zjarri.

Emri i të ndaluarit nuk është bërë ende i ditur, por dyshohet se ka qenë i përfshirë në një ngjarje kriminale.