Mesazhi i Policisë Rrugore i përcjellë nga Shefi i Komisariatit të Policisë Rrugore Tiranë Kryekomisar Erion Ahmeti.

Kryekomisar Erion Ahmeti ka dhënë një mesazh të qartë për të gjithë qytetarët me rastin e festave të Vitit të Ri.

Ai i këshillon të mos drejtojnë mjetin në gjëndje të pirë pasi mund të jetë burim aksidenti. Sipas Ahmetit më e sigurta do të ishte përdorimi i transportit publik.

“Festoni, konsumoni alkool, por mos drejtoni automjetin nen efektin e alkoolit apo ne gjendje te dehur. Policia Rrugore nuk do toleroje askend ne kete drejtim, pasi konsumi i alkoolit, dhe shpejtesia tej normave te lejuara, jane burim aksidenti, rrezikojne dhe vrasin jeten, erresojne ngjyrat festive. Perdorni mjetet e transportit publik, do tju kushtoje shume me lire e do jeni me te sigurte. Gezuar Vitin e Ri 2018”, thotë shefi i Komisariatit te Policise Rrugore Tirane.

Mesazhi i Policisë Rrugore i përcjellë nga Shefi i Komisariatit të Policisë Rrugore Tiranë Kryekomisar Erion Ahmeti." Festoni, konsumoni alkool, por mos drejtoni automjetin nën efektin e alkoolit apo në gjendje të dehur. Policia Rrugore nuk do tolerojë askënd në këtë drejtim, pasi konsumi i alkoolit, dhe shpejtësia tej normave të lejuara, janë burim aksidenti, rrezikojnë dhe vrasin jetën, errësojnë ngjyrat festive. Përdorni mjetet e transportit publik, do tju kushtojë shumë më lirë e do jeni më të sigurtë. Gëzuar Vitin e Ri 2018" !#zbatonirregullateqarkullimitrrugorgezuarfestat

Gepostet von Policia e Shtetit am Mittwoch, 27. Dezember 2017

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook