Pas përfundimit të ndeshjes së Shqipërisë me Izraelin, e cila u mbyll me fitore për Kombëtaren tonë, Presidenti i vendit Ilir Meta, ka bërë edhe një urim të veçantë.

Ai ka shpërndarë në Facebook një fotografi me De Biazi-n teksa të dy bashkë bëjnë simbolin e shqiponjës me duar, si dhe një tjetër foto ku shihet në krah të Lorik Canës.

“Një nisje e mbarë e kuqezinjve! Urime!”, ka shkruar Meta në Facebook.