Një vajzë 14-vjeçare ka lënë një mesazh të fuqishëm për të gjithë fëmijët që kanë re pre e bullizmit.

“Flisni edhe nëse zëri juaj dridhet”, ka shkruar vajza në një vizatim që e kishte bërë përpara se të vriste veten.

Adoleshentja  Amy ‘Dolly’ Everett nga Katherine, Northern Territory  vrau veten për shkak të ngacimeve nga bashkëmoshatarët e saj.

Dhe prindërit e saj publikuan vizatimin për të ndihmuar familjet e tjera duke i bërë të vetëdijshëm për bullizmin apo ngacmimet seksuale, ku shumë njerëz bien pre.

Ndërkohë ata nuk janë të shqetësuar për ‘kush ose përse’ thjesht duan të shpëtojnë familje të tjera nga e njëjta humbje.

“Ndalo ngacmimin, ji i mirë, bëj atë për Dolly”, ishte mesazhi i prindërve të saj.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook