Gazeta britanike “The Telegraph” ka bërë një përmbledhje të 25 xhamive më të bukura në botë. 

Vendin e parë, sipas kësaj liste, e ka zënë xhamia Sheikh Lotfollah në Iran, e ndjekur nga xhami të tjera të po këtij vendi.

Vendi i tretë dhe i katërt shkojnë në Turqi, ndërsa top-pesëshja mbyllet me Xhaminë e Kaltër në Kajro të Egjiptit.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1489″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook