Edhe këtë vit në Liverpul, është mbajtur takimi i zakonshëm në Aintree, që ashtu siç e kërkon tradita, i ka dedikuar të premten e parë të muajit festës së zonjave.

Edhe pse u duk se shirat e prillit do të demoralizionin shpirtat e grave kjo mbeti thjesht një iluzion pasi me qindra zbarkuan në “Grand National”, duke u sfiduar me veshje të pazakontë, me taka me majë të lartë dhe kapele të çuditshme, shpesh, duke e tepruar edhe me pijen, qëndrimin dhe gjestet, si në këmbë, ashtu edhe ulur.

Ka qenë i pashmangshëm syri i fotografëve, të cilët kanë kapur me aparatet e tyre teprimet e zonjave nëse do t’i quanim të tilla.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1372″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook