Sapo ka nisur ceremonia e hapjes së Botërorit Rusi 2018.

Ndeshja hapëse do të jetë ajo mes vendasve, Rusisë dhe Arabisë Saudite, e cila pritet të nisë në orën 17:00, menjëherë pas mbylljes së ceremonisë së hapjes.

Ka qenë këngëtari Robie Williams që ka kënduar i pari disa nga këngët e tij më të njohura.

I pranishëm në ceremoninë e hapjes së Botërorit është edhe legjenda e futbollit brazilian, fenomeni Ronaldo, gjithashtu dhe sopranoja e njohur ruse, Aida Garifullina.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook