Bëhet fjalë për ish-miss India, e cila vazhdon të mbetet magjike dhe ikonë bukurie për të gjitha femrat.

Bukuroshja ka fituar mjaft famë, ku falë karrierës ajo njihet dhe si një ndër femrat më të bukura në botë.

Aktorja nga India, Aishwarya Rai, konsiderohet pa dyshim si femra më e bukur në botë. Ajo njihet shpesh si Monika Beluçi indiane. Aktorja madje është zgjedhur e para në një sondazh të realizuar enkas për të votuar femrën më të bukur nga fytyrat e ekranit anekënd botës.

Përveçse është absolutisht mahnitëse, Aishwarya është shumë inteligjente dhe flet 4 gjuhë të huaja. Ajo vazhdon të mbetet edhe sot më e bukura në botë, pavarësisht se mori titullin e në vitin 1994.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”610″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook