Ish-kryeministri ka publikuar në Facebook denoncimin e qytetarëve të cilët bëjnë apel për ndihmë.

Pas ndërhyrjeve të shumta nga Forcat e Armatosura dhe nga policia për shpëtimin e banorëve në zonat e rrezikuara nga përmbytja, situata mbetet akoma kaotike.

Banorët e Shijakut dhe Rrushkullit janë të rrethuar nga uji dhe i bëjnë thirrje për ndihmë nëpërmjet ish-kryeministrit intitucioneve, pasi deri tashmë asnjë prej tyre nuk i është përgjigjur thirrjeve për ndihmë.

Postimi i Berishës:

Shijaku, Rrushkulli nën ujë e pa asnjë ndihmë! sb

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”492″ sortorder=”4754,4752,4753,4755″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook