Për shkak të tensioneve të krijuara nga opozita, seanca plenare e së enjtes u ndërpre vetëm pak minuta pas nisjes .

Ka qenë kreu i PD-së Lulzim Basha që nuk ka pranuar të lirojë foltoren duke kërkuar përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga seanca, për 11 kuksianët e arrestuar.

Por sapo kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka prononcuar 5 minuta pushim dhe kamerat janë fikur, deputeti demokrat Flamur Noka është afruar pranë vendit të Ramës duke i vendosur një nga pankartat që mbante opozita sot në duar “Liro kuksianët”.

Pas kësaj në gatishmëri kanë qenë shërbimi dhe garda, të cilët janë afruar por Noka i ka vendosur dorën për ta ndaluar. 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1363″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook