Forma perfekte, gjatësia perfekte, dhe lëkura e lëmuar janë vetëm disa nga atributet që bëjnë dallimin e këmbëve.

Por këto 10 femra kanë diçka më shumë se sa kaq. Ato janë cilësuar si femrat me këmbët më seksi në botë.

“DuaLajm.com” ju njeh me femrat që kanë këmbët më tërheqëse në botë, mes tyre është dhe aktorja e famshme me origjinë shqiptare, Eliza Dushku.

1. Jessica Alba

2. Kate Beckinsale

3. Eva Longoria

4. Sarah Michelle Gellar

5. Eliza Dushku

6. Kristen Bell

7. Jennifer Love Hewitt

8. Charlize Theron

9. Jennifer Aniston

10. Hayden Panettiere