Ngrënia e 24 midhjeve të papërpunuara nga një market në Teksas i ka kushtuar jetën një 55-vjeçareje.

Bakteries që ushqehet me mish, iu deshën vetëm 21 ditë për t’i marrë jetën amerikanes.

Sipas “the Sun”, këmbët e Jeanette LeBlanc u shkatërruan brenda 48 orësh pasi kishte ngrënë midhjet e papërpunuara, kur sëbashku me shoqen e saj Karen Bowers po shkonte të vizitonte familjen.

Ajo luftoi fort për 21 ditë, por nuk ia doli dot duke dhënë shpirt më 15 Tetor.

Shoqja e saj Karen dhe partneri i të ndjerës, Vicki Bergquist, po punojnë tashmë për të rritur ndërgjegjësimin e njerëzve ndaj rrezikut të vribrozës, i cili është më i madh gjatë muajve të ngrohtë nga Maji në Tetor.

Më të rrezikuar njerëzit janë kur hanë ushqime deti të papërpunuara ose të papjekura mirë dhe kur ekspozojnë plagët në det.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook