Hygerta Sako është një nga moderatoret sportive më të dashura për publikun shqiptar.

Ajo rrallë herë përfshin në media jetën e saj private por kohët e fundit ish Miss Shqipëria,ka vendosur të jetë më aktive në rrjetet sociale duke zbuluar copëza nga jeta e saj.

Së fundmi ajo i është përgjijgur pyetje të fansave të cilët i kërkonin ti tregonte mënyrën se si ajo ka hmubur peshë.

’Duke ngrënë ushqime sipas grupit të gjakut, aktivitet fizik dhe shumë vullnet’ i është përgjigjur moderatorja.

Fansat kanë qënë sërish kurioz për të mësuar së sa kilogramë ka humbur ajo.

’12 ’ është përgjigjur Hygerta duke na treguar se me vullnet ja ka dalë mbanë për të pasur një formë të mirë fizike.