Një nga gorillat me kurriz të argjendtë më të vjetra në botë ka vdekur në moshën 56-vjeçare.

Nico festoi ditëlindjen e tij të fundit në korrik dhe vdiq të dielën teksa ishte në gjumë në kopshtin zoologjik “Longleat Safari Park”.

Ai kaloi pjesën më të madhe të jetës së tij në park në Wiltshire, ku jetonte në mes të një ishulli, në një shtëpi të ndërtuar posaçërisht për të, e pajisur sistem ngrohje dhe e kompletuar me kolona klasike, si dhe një televizor brenda saj.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”786″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook