Pasditja dhe mbrëmja e djeshme, kanë qenë tepër problematike në plazhin e Shëngjinit, pasi dallgët e mëdha të detit kanë shkaktuar rrëzimin e disa pishave.

Dallgët e fuqishme kanëarritur të shkulin dhe rrëzojnë disa pisha, si dhe kanë shkaktiuar ndotjen e bregdetit me mbeturina.

Në fotot e mëposhtme shihen pemët e rrëzuara, pamje kto në Kune të Shëngjinit.

E gjithë kjo situatë kaotike, ka ardhur për shkak të erozionit dhe siç bëhet me dije fenomene të tilla natyrore, ndodhin rrallë në Lezhë.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1170″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook