Kinezët cilësohen si populli më punëtor në botë, por kjo nuk do të thotë se ata nuk mund të jenë dhe njerëzit më dembelë.

Kjo pasi kinezët i zë gjumi në rrugë dhe ata akomodohen lehtë në ‘kushtet’ përreth.

Një gjë të tillë e dëshmojnë dhe disa fotografi të publikuara në rrjetet sociale.

Fotot tregojnë disa nga momentet më qesharake, kur njerëzit janë kapur duke fjetur gjumë.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1287″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook