I sherbeu klientit te radhes dhe ai i la bakshish, por arsyeja qe e beri te qaje do ju emocionoje.

Një kameriere shpërtheu në lot pasi mori një bakshish të konsiderueshëm dhe të papritur nga klienti porosia e te cilit kushtonte 9.53 sterlina.

Ai i la kamerieres edhe plot 200 sterlina të tjera. Motivi i kësaj zemërgjerësie të papritur fshehej në pjesën e pasme të faturës.

“Brandi, faleminderit për shërbimin tuaj! Të dëgjova teksa flisje për fëmijën tënd larg prej teje, përdori këto para për t’i bërë një vizitë”, shkruhej në faturë.

Kamerierja e publikoi foton e faturës në Igmur dhe shfaqi emocionin për marrjen e kësaj dhurate.

“Shpërtheva në lot në kuzhinë. Personat bujarë dhe të dobishëm ekzistojnë akoma”, shkroi gruaja.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”934″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook