Në instagram artistja e talentuar e make-up, Katy Tolj poston krijime të saj të mrekullueshme me gurë, kristale dhe ndihmën e makeup-it.

Me gurë e kristale si kuarci dhe ametisti, 19-vjeçarja nga Australia përdor ngjyra të mrekullueshme për të krijuar një shumëllojshmëri “vizatimesh” në fytyrë e trup.

Katy merr frymëzimin e saj nga gjeodet dhe kristalet për shkak të asaj se janë unike, duke u shprehur se, “qysh kur isha e vogël, unë kam qenë shumë e intriguar nga ato, forma dhe ngjyra”.

Kështu që ajo e bëri atë në artin hipnotik të krahut. Krahët janë specialiteti i saj, por ajo gjithashtu ka bërë një fytyrë të plotë të artit kristal dhe dëshiron të zgjerohet dhe në këmbët e saj. 

Përkthyer dhe përshtatur nga “DuaLajm.com”

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”740″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 
Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook