Këtë të shtunë Partia Demokratike në protestë kërkoi një qeveri të përkohshme antimafia, e cila sipas tyre do të garantojë votimin e lirë dhe luftën ndaj kriminalitetit.

Por në arkivat “Gazeta Shqiptare” gjenden edhe këto foto. Viti 2013, kur ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri merrte rreze dielli në Karaburun. Në foto duket që është i shoqëruar nga ish-deputeti socialist Dash Peza.

Saimir Tahiri, foto e vitit 2013
Saimir Tahiri, foto e vitit 2013

Sa shumë do t’i donte Tahiri këto orë reklaksi në ditët e sotme, kur e gjithë vëmendja është drejtuar ndaj tij pas përgjimeve që dolën dhe akuzës së ngritur nga prokuroria e krimeve të rënda për lidhje me Habiljat.Saimir Tahiri dhe Dash Peza, foto e vitit 2013Saimir Tahiri dhe Dash Peza, foto e vitit 2013

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook