Trendi i ri i selfieve u ka bërë pjesë e rëndësishme e përditshmërisë së njerëzve anembanë botës.

Pa marrë parasysh nëse duan të dokumentojnë një pjesë të jetës, apo thjesht të tregojnë se si duken në një moment të caktuar të ditës – selfiet e kanë pushtuar jetën e njerëzve.

Megjithatë, ky nxitim për të postuar sa më shumë fotografi online shpeshherë bartë dhe pasoja të paparashikueshme dhe të pariparueshme… dhe fare lehtë mund të shndërroheni në objekt talljeje.

Pra, para se të postoni fotografi selfie në internet, kontrollojini ato, respektivisht sfondin rreth jush, sepse mund të turpëroheni. Po iu sjellim disa shembuj, hidhini një sy sfondit pas personazheve:

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”753″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 
Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook