Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka takuar Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, gjatë një pritje zyrtare në New York.

Lajmin e bën vetë të ditur Presidenti Meta, i cili ndërsa publikon këtë foto, shkruan se, “I kënaqur që mora pjesë në pritjen e Presidentit të SHBA, Donald Trump. Partneritet i fortë strategjik mes Shqipërisë dhe SHBA”.

 
1 / 1

© SYRI.net

 

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment