Tani jemi në sezonin e pranverës dhe shumë shpejt do të vijë vera. Dielli i fortë mund të ndikojë rëndë në lëkurën tuaj duke shkaktuar djegie nëse nuk kujdeseni. 

Disa vajza kanë treguar se cfarë i ka ndodhur kur kanë veshur xhinse të grisura gjatë motit të nxehtë.

Edhe pse kanë qenë të gjata, rrezet kanë depërtuar në pjesën e shfaqur të lëkurës duke shkaktuar skuqje që mund të përfundojnë në djegie.

Prandaj nuk sugjerohet që të vishen pantallona të grisura në ditët me diell. Në rast se i keni të preferuara, mund të përdorni krem mbrojtës kundra rrezeve të forta.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook