National Geographic Travel” ka nisur konkursin e tij vjetor të fotografisë.

Garuesit e kualifikuar mund të paraqesin foto për tre kategori të konkursit: natyrën, njerëzit dhe qytetet.

Fotografi që merr çmimin e parë do të fitojë 10 000 $ dhe do të ketë imazhin e tij të botuar në “Nat Geo” në internet.

Ndërkohë fotot e prezantuar deri më tani tregojnë nga një ylber mahnitës mbi Kanionin e Madh deri te një trëndafil në lulëzim në Japoni.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1366″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook