Edhe pse është e dedikuar për njerëz, ambulanca e qytetit të Istogut në Kosovë duket se po shfrytëzohet edhe nga kafshët.

Mediat kosovare kanë publikuar disa foto, ku duken dy dhi në ambientet e një ambulance.

Siç shihet dhe në foto, në Qendrën e Mjekësisë Familjare të qytetit shihen dy dhi duke shëtitur përreth objektit, pa e prishur terezinë fare.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook