Fabjana Hoxha është një nga këngëtaret e sapo shtuara në tregun muzikor shqiptar.

Gjatë mbrëmjes së 29 Dhjetorit të 2017-s, vajza nga Durrësi promovoi videoklipin e saj të parë, në emisionin “Zonë e Lirë”.

Ajo tërhoqi mjaft vëmendjen e publikut por dhe të mediave rozë, kjo falë formave të saj fizike.

Por kush është Fabjana Hoxha?
Në emisionin “Zonë e Lirë”, ajo tregoi se sapo ishte kthyer nga Italia, por nuk zbuloi arsyen e rikthimit të saj në Shqipëri.

Por, mediat në Shqipri kanë gërrmuar mbi të shkuarën e saj, dhe kanë zbuluar se ajo rezulton të ketë qenë e arrestuar në vitin 2015 në Itali.

Fabjana Hoxha është e akuzuar nga drejtësia italiane për një serë veprash penale, ndër to për shfrytëzim prostitucioni.

Në një njoftim të policisë italiane thuhet se vajza nga Durrësi bashkëpunonte me shtetasin shqiptar, Florjan Prini.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”747″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të

 “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook