Muaji i shenjtë i Ramazanit nis sot dhe janë të shumtë besimtarët që agjërojnë.

Mes tyre ka edhe shumë personazhe publikë, të cilët edhe pse janë shumë të ngarkuar me punë janë shumë strikt ndaj rregullave besimit.

Sipas magazine.al, ndër personazhet e njohur shqiptarë që agjërojnë janë:

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook