Yjet e fushës së blertë, futbollistët më të dashur në mbarë botën kanë zgjedhur që në jetën privatë të kenë në krah vajza të bukura.

Sipas një klasifikimi të publikuar nga bettigrunner.com në renditjen e 5 vajzave më seksi të futbollistëve është dhe e dashura e futbollistit me origjinë shqiptare Granit Xhaka.

I pari që kryeson listën është lojtari i Southampton,Ryan Bertrand me të dashurën e tij Bianca Slater.

Modelja simpatike njihet nga të gjithë për format bombastike dhe fotot provokuese në rrjetet sociale.

Më pas në këtë listë renditet lojtari i machesterit Chris Smalling me të dashurën e tij modele Sam Cooke. Për 32-vjeçaren seksi mosha është thjesht një numër.

Annelie Alpert e dashura e lojtarit të liverpoolit Loris Karius renditet në vend të tretë në këtë listë.

Kërcimtarja, modelja Kaile Codorna ka zënë një vend të 4 në këtë listë si ndër të dashurat më simpatike të lojtarëve. Ajo është në një lidhje dashurie me lojtarin anglezë Connor Wickhan.

Këtë listë me 5 të dashurat më simpatike të futbollistëve e mbyll Leonita Lekaj, e dashura e futbollistit shqiptare, Granit Xhakës.

Pak muaj më parë çifti simpatik kurorëzuan dashurin e tyre dhe në martesë.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1417″ sortorder=”13395,13400,13394,13397,13399,13396,13398″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook