Charlie Chaplin ishte 23 vjeç në 1916-n, kur ai ishte tashmë ylli i më shumë se pesëdhjetë filmave me metrazh të shkurtër.

Mustaqe të zeza, kapelja, bastuni dhe të ecurit si rosak me këpucët e mëdha – karakteristika të Charlie Chaplin këto që nuk i harron askush.

Por a e dini si dukej ai pa mustaqet e tij të famshme? Shihni foton e mëposhtme.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook