Këto imazhe fantastike shfaqin “sherrin” mes një luani dhe luaneshe. Fotot u shkrepën nga Giuseppe D’ amico në zonën Ndutu të Tanzanisë.

Në fotografi mund të shihet se si çifti “debaton” teksa luanesha e godet me shputë në fytyrë luanin duke nxehur atë.

Ja pra se dhe shprehja “ligjin në shtëpi e bën gruaja” zë vend dhe tek kafshët…

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook