Asgjë nuk është më e egër se lufta mes dy leopardëve dhe duke parë këto do të bindeni për këtë gjë.

Dy leopard janë fotografuar teksa përlesheshin me njëra-tjetrën pranë shtratit të lumit Auob, në Kgalagadi Transfrontier Park in South Africa.

52 vjeçari, Fanie Heymans, ka shkrepur këto foto të pabesueshme, të cilat tregojnë dy leopard femra që luftonin për territoret e tyre.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”727″ sortorder=”7386,7387,7393,7388,7389,7390,7391,7392,7385″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook