Ulur në bordurë, krejt të çlirët, teksa njëri shok i ndez cigaren tjetrit, e mbase kjo është pamja tipike e rinisë së Shqipërisë Komuniste.

Mbase jo vetëm dy emrat e mëdhenj të kinematografisë shqiptare, guxonin të bënin edhe ndonjë kapriço ndaj sistemit.

Sidoqoftë ky është një foto-dëshmi e sjelljes trendi të viteve ’80, me protagonist aktor/regjisorin Mevlan Shanaj dhe legjendën e aktrimit tonë, Timo Flloko.

Ka qenë pikërisht Shanaj, i cili e ka ndarë këtë fotogtafi me miqtë virtualë në rrjetin social Facebook, në të cilin regiisori është mjaft aktiv.

Dixhitura që shoqëron foton është po aq interesante “Ndoshta koha kur Timo Flloko mësonte cigaren, por sot të dy nuk jemi përdorues duhani” !

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1373″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook