Modelja shqiptare Tika Camaj është hyrja e re në klasifikimin e femrave më seksi të planetit.

Klasifikimi është bërë nga Wap Mag me 12 femrat më të bukura.

Tika i ka bërë të gjithë për vete në sfilatat e fundit me veshje intime për Victoria’s Secret.

Ka praktikuar artet marciale dhe ka qenë kampione në Taekwondo në rini.

Tika ka lindur në Shqipëri në vitin 1986, ndërsa sot është njëra prej modeleve më të vlerësuara në botë.

Ajo është përfaqësuesja e parë shqiptare në shtëpinë e modës Victoria’s Secret, ndërsa krahas kësaj, karrierën e modelimit e kapozuar edhe për revistat Clear, Zinc, Hour, Style e Shape.