Një arkitekt në Hong Kong, ka projektuar një shtëpi banimi në një hapësirë tepër të vogël, prej vetëm 9m/2.

Misioni që ka ndërmarrë arkitekti James Law, mesa duket ka marrë trajtën e një shtëpie banimi në formë tubi tepër interesante, megjithëse ka shfrytëzuar një hapësirë tejet të vogël.

Bëhet fjalë për një apartament shumë të vogël, me kosto të ulët, i ndërtuar në brendësi të një tubi me një diametër 2.5 m. Në këtë apartament mund të jetojnë një apo dy persona.

Është i pajisur me një kuzhinë dhe banjo në një hapësirë vetëm 9 m/2. Cdo pjesë është e pajisur me mobilje në brendësi të hapësirës.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”876″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook